Je lepší cestovat s cestovní kanceláří nebo na vlastní pěst?

Cestování last minute – léto je sice ještě daleko, ale pomalu nestala doba, abyste začali přemýšlet, kam se vydáte na dovolenou. Pokud jste si dovolenou nestihli rezervovat včas, nebo jste se jen nemohli rozhodnout, tak právě zájezdy last minute jsou ty pravé pro vás.  Cestovní kanceláře nestihly obsadit všechna místa, a tak je na poslední chvíli vyprodávají, aby měly co nejmenší ztráty.  Kolikrát ceny padají na polovinu původní hodnoty. Nevýhodou je, že v tomto momentě už je výběr značně omezený. Nejvíce last minutů je na výběr začátkem léta, ještě před začátkem dětských prázdnin.  Dovolenou si nahlaste dopředu, pokud si jí nemůžete vzít ze dne na den a pak už jen vyčkávejte. Největší slevu získáte, pokud zájezd koupíte den či dva před samotným odletem. V případě těchto zlevněných dovolených se vám většinou vyplatí cestovat s CK.
procházka v šatech
Láká vás exotika? Zasněně koukáte v katalogu na exotické destinace a když vidíte cenu, tak si jen povzdechnete, že tento sen je pro vás nedosažitelný? Pokud se vzdáte komfortu cestování s CK, nemusí tomu tak být.  Stačí sledovat webové stránky, kde se dozvíte, která letecká společnost nabízí letenky se slevou a kam. Můžete tam najít opravdové skvosty, a to skoro za pakatel.Jen musíte jednat rychle, ty nejvýhodnější letenky jsou rychle vyprodané.  Po rezervaci letenky si jen stačí vybrat hotel a můžete balit. S výběrem hotelu vám můžou pomoct rezervační portály, kterých je dneska celá řada.  Abyste mohli takto vycestovat, je dobré, pokud ovládáte aspoň základy angličtiny. Na místním letišti si můžete do místa pobytu objednat taxi, nebo si půjčit auto přímo na letišti.  Mnoho hotelů také nabízí za poplatek transfer z letiště do ubytovacího zařízení. 
sandy beach
Pokud cestujete s dětmi, tak záleží, jak jsou staré.  U většiny leteckých společností se za dítě mladší 2 let neplatí. Po dovršení 2 let se bohužel platí plná cena. V případě, že máte více starších dětí, je lepší podívat se po nabídce CK, kde některé mají akci děti zdarma, a to zejména u first minute zájezdů. Pokud si dovolenou chcete pojistit, mějte na paměti, že storno pojištění musíte objednat v den koupení zájezdu, pak už může být pozdě.  Teď jen doufat, aby vyšlo počasí a hurá na cesty.