Perly indického oceánu


1.       Mauricius – asi všichni ho známe v souvislosti s poštovní známkou modrý Mauricius, kterou v galerii v Port Louis můžeme spatřit, ale je toho mnohem více, co nám tento malý ostrov může nabídnout.  Jsou to nekonečné, a hlavně liduprázdné pláže s nádherným bílým pískem.  Ve středu ostrova se nachází národní park Black River Gorges, který nesmíte při návštěvě Mauricia minout. Mauricius nabízí spoustu možností, jak pro aktivní dovolenkáře, tak i pro ty pasivnější, kteří dávají přednost odpočinku.
pláž na mauriciu


2.       Réunion – přesto, že leží kousek od Mauricia, je to ostrov naprosto odlišný, a to jak kulturou, tak i přírodou. Plážoví povaleči si tu na své moc nepřijdou.  Za to pro sportovní fanoušky je to ráj. Ostrov poskytuje vyžití pro vodní sporty jako je surfing, windsurfing, kiteboarding a mnoho dalších. Na Réunionu se nebudou nudit ani vyznavači pěší turistiky. Jsou to nejen nádherné hory, ale i vyhaslé sopky a lávové homole, na které tam můžeme narazit. Určitě doporučujeme udělat si výlet na nejvyšší horu Piton des Neiges s výškou 3070 m.
ostrov réunion


3.       Maledivy – jedna z nejluxusnějších destinací, kterou všichni známe a jen málokdo netouží strávit v krásném nadmořském bungalovu aspoň pár dní.  Celý den můžeme vyplnit potápěním se a ochutnáváním výborných mořských delikates. Pánové si můžou vyzkoušet i sportovní mořský rybolov a dámy se mezitím můžou nechat hýčkat při masážích a dalších procedurách.
lidé na pláži


4.       Zanzibar – malý ostrov, který hraje všemi barvami Afriky a nese přívlastek „ostrov koření“. Oproti ostatním ostrovům se nachází o něco blíž a let z Prahy nám zabere pouze 8,5 hodiny. Ostrov je to islámský, tak je potřeba se tomu přizpůsobit na veřejných místech. Zanzibar je vhodný pro milovníky pláží a pro ty, kteří rádi poznávají cizí kultury. Pozor si však dejte na velké odlivy, jenž nám sice poskytují prostor pro zkoumání mořského dna, ale pokud se chceme vykoupat, musíme si opět počkat na příliv.