Milostná čtveřice

Žijeme v době moderních technologií, které stále více zasahují do našeho života. Malé děti se již rodí do online světa a vymoženosti jako tablety je provázejí od raného dětství. O nebezpečnosti těchto výchovných metod odborníci napsali již mnoho odborných prací. Nejsou to ovšem jen děti, které jsou online světem ohroženi.

Psychologové varují, že online svět a závislost na sociálních sítích velmi vážně narušuje partnerské vztahy. Rozhodně je dost důležité, abychom se nad touto skutečností přinejmenším zamysleli.
smartphone obrazovka

Pokud trávíte čas se svou partnerkou nebo partnerem a přitom se neustále díváte do mobilu, kde lajkujete nějaké ne právě nezbytně nutné příspěvky, Váš partner nutně ztrácí pocit, že mu nasloucháte a není to jen pocit. To, že se mu nevěnujete, je více než zjevné. Protože pozornost nelze věnovat jen tak napůl.

Není to samozřejmě jen problém zamilovaných párů, které často fungují jako milostná čtveřice. Tedy ty, já a naše smartphony.

Vzpomeňme na mnohé rodinné návštěvy například u prarodičů. Sejde se celá rodina. Babička sedí v křesle, mlčí a všichni kolem surfují na telefonu. Je to opravdu velmi dekadentní.

Rozhodně nechceme moralizovat. Internet i sociální sítě nabízejí úžasné možnosti a příležitosti. Mimo jiné spousta lidí se seznámila právě prostřednictvím online světa. Ale jedno je jisté, měli bychom více svého času trávit offline. Rozhodně to prospěje jak našim mezilidským vztahům a stejně tak si dokážeme báječně pročistit hlavu. Protože zcela zbytečně zahlcujeme mozek informacemi, které nejsme schopni ani zpracovat.
výuka na pc

Místo lajkování příspěvků našich facebookoých přátel vezměte svého milého či milou na procházku do přírody. Místo lajkování gastronomických fotografií na Instagramu si zajděte na nějakou parádní večeři a prosím odolejte pokušení si jídlo nejprve vyfotit.


Posted in Nezařazené