24 hodin v Detroitu

Nejživější částí je dolní město, kde je nespočet barů a restaurací. Je také domovem hokejových Detroit Red Wings, baseballových Detroit Tigers a amerického fotbalu Detroit Lions, kteří společně lákají stovky tisíc fanoušků na velkolepé stadiony.
Město je známé zejména svými dvěma úspěchy. První automobilový průmysl díky Henrymu Fordovi a druhý je legendární nahrávací studio Motown music.
baseballové hřiště
 
Projděte si továrnu Ford Rouge
Dlouhá historie spojená s rodinou Fordových a výroba aut jako je Chrysler, General Motors a Ford. Továrna ve své době zaměstnala na 10000 lidí do doby, než nastoupila automatizace. Můžete zde pozorova, jak se vozidlo pohybuje přes montážní linku s neskutečnou přesností.
 
Navštivte Muzeum americké inovace Henryho Forda
Rozsáhlý snímek o americkém životě, který je zobrazen ve Fordově rozsáhlé sbírce od roku 1929. Uvidíte jeho první vůz Quadricycle, který běžel na čtyřech pneumatikách pro jízdní kola, prezidentské vozy, letadla, nábytek i traktory. Mezi zajímavé artefakty patří například houpací křeslo, ve kterém byl zastřelen a umřel Abraham Lincoln.
 
Obdivujte umění v Detroit Institute of Arts (DIA)
Druhé největší umělecké muzeum v USA má jedinečnou a vzácnou sbírku uměleckých děl. Ve své době kontroverzní dílo od Brugela The Wedding Dance (1566) nebo nástěnné malby Diega Rivery, který byl ženatý s mexickou umělkyní Fridou Kahlo. Zaujmou Vás určitě i další zvučná jména jako Cezanne, Dega, Matisse, Picasso a Van Gogh.
 
Motown Museum
Nachází se v domě, který byl domovem zakladatele Berry Gordyho a kde byla nahrávána báječná hudba. Poté co Gordy přestal pracovat v továrně Ford (inspirace názvu studia), začal psát a produkovat hudbu. Vyhledávval talenty, které měnil na hvězdy (Aretha Franklin, Marvin Gay, Diana Ross, Michael Jackson, …).
 křižovatka se semafory
Fisherova budova
Budova ve stylu art deco Vás dozajista okouzlí. Jedná se o mistrovské dílo architekta Alberta Kahna na West Grand Boulevard v Midtown.  Fascinující je zejména lesk vápence, žuly a několika druhů mramoru ve slunečných dnech. Uvnitř najdete nádhernou arkádu, jedinečné mozaiky, ručně malované stropy, Art Deco lustry a další skvosty.  Prohlídky jsou zdarma, ale pohodlnější je dopředu se zaregistrovat.

 
 

Posted in Nezařazené