Vždy kontrolujte nadvakrát

Jestliže se chystáte odjet někam na víc jak jeden týden, tak to pro Vás znamená, že musíte aplikovat plno bezpečnostních, ale i praktických věcí na Váš dům. Začněte si vše plánovat už mnohem déle dopředu a projděte si podrobně plán Vašeho odjezdu a stanovte si datum, kdy s finálními přípravami započnete.
klíče ve dveřích
Sepište si klidně krátký seznam věcí, na které nesmíte zapomenout a i seznam věcí, co určitě nesmíte nechat doma. Na seznamu povinností by určitě mělo být vyřešeno, kdo se Vám bude starat o zvířata (pokud nějaké máte) po dobu Vaší nepřítomnosti, kdo Vám zalije kytky a komu svěříte náhradní klíče od domu, kdyby se přece jen něco stalo. Rozhodně tam také zařaďte pečlivou kontrolu Vašeho dopravního prostředku, se kterým na cesty vyrážíte. Opravdu projděte každý bod ze seznamu, ať‘ na nic nezapomenete a nemáte pak stres v den odjezdu, že nebude vědět, kam dřív skočit.

Pokud sami nedůvěřujete své paměti a máte strach, že z euforie z odjezdu na dovolenou na něco zapomenete, nechte seznam projít někoho ze svých blízkých či přátel. Pohled druhé osoby Vám může pomoci objevit další problémy, které je potřeba vyřešit a které by Vám mohli zkomplikovat Vaši cestu.

Při balení dbejte na to, ať‘ máte pohromadě všechny své doklady a ty si ještě radši dvakrát překontrolujete při posledním odcházení z domu či bytu. Ujistěte se, že jsou všechny okna v bytě uzavřená a veškeré elektro spotřebiče vytažené ze zásuvky. Nikdy nevíte, co za počasí se sem přižene a sedět někde v pokoji na druhé straně světa a strachovat se, zdali se Vám právě neplní byt vodou nemusí být ten pravý zážitek, co si z dovolené chcete dovést.
prázdný kufr

Hlavně se snažte za každé situace zachovat chladnou hlavu a dívejte se na věc z dálky. Jen tak dostanete opravdový přehled o tom, co máte a co ještě zbývá. Pak už na tohle bude pozdě. Tak se ujistěte, že jste udělali vše pro Vaši bezstarostnou dovolenou ještě předtím, než vůbec začne.