Bezpečný e-mail, eM Client

Zdarma můžete eM Clienta používat jen pro nekomerční účely a program dovolí přidat jen dva účty, což většině uživatelům postačí. Klasická neomezená verze stojí 725 Kč, s doživotními nároky stojí 1451. Příjemné jsou pak slevy, při koupi dvou a více licencí.
hromadná korespondence

Rozumí si se všemi ostatními
– Výhodou programu je jeho kompatibilita napříč všemi účty.
– Rozumí si nejen s tradičními POP3/IMAP schránkami, ale také s Gmailem a Exchange.
– Podporou chatu jde dokonce i přes funkce asi nejznámějšího Outlooku i první alternativy Thunderbirdu.
– Celkový dojem ale dělají praktické drobnosti, například kontrola pravopisu přímo při psaní e-mailu se hodní každému, minimálně pro eliminaci zbytečných překlepů.
– Spousta e-mailových zpráv se opakuje, místo jejich psaní nebo dokonce kopírování z jiného programu si je jednoduše uložíte přímo do klienta a rychle vložíte do nové zprávy.
– Při komunikaci se zahraničím se hodí vestavěný překladač. Dorazí-li e-mail v cizím jazyce, program jej detekuje a nabídne rychlý překlad zprávy. Totéž funguje i opačným směrem.

Šifrování konečně jednoduše
– Bez šifrování přenosu si obsah e-mailů může přečíst kdokoli, přes koho data tečou. Například majitel Wi-Fi routeru v restauraci, nebo komunitní sítě a podobně.
– Má-li být e-mailová komunikace bezpečná a důvěryhodná, musí si být příjemce jist, že e-mail odeslal právě daný odesilatel a nikdo jiný a že zpráva nebyla cestou pozměněna.
– Přímo v programu eM Client si vygenerujete dvojici soukromého a veřejného klíče přiřazenou vašemu e-mailu. Veřejný klíč si pak vyměníte se všemi, s kým chcete bezpečně komunikovat, slouží k tomu pouze tlačítko Odeslat, který předpřipraví text e-mailu a přiloží veřejný klíč. Po vygenerování klíčů vám v liště nástrojů u nového e-mailu přibydou ikony pro zašifrování a podpis, stačí na ně kliknout a tím e-mail ochránit. Příjemce není omezen na použití eM Clienta, zprávu přečte v jakémkoli programu podporující PGP.
binární kód
Konverzace a elegantní vzhled
– Klient nabízí moderní slučování e-mailů do konverzací, v přehledném prostředí tmavého tématu.
– Všechny funkce jsou rozmístěné logicky, tak jak by je uživatel očekával.

Posted in Nezařazené