Jak vylepšit vzhled vašich jizev?

S poraněním kůže, se můžete setkat v průběhu vašeho života poměrně často. Už jako malé děti, se vám jistě stalo, že se nějaká zábava zvrtla v nepříjemný bolestivý problém, který vám způsobil doživotní jizvu. Nebo jste jako dospělí podstoupili operaci, po které se pochopitelně na vaší kůži udělala nevzhledná mapa v podobě jizvy.Co však s nimi? Nemějte strach, o tragédii se vůbec nejedná, lze tomu pomoci!
jizva na rameni

O čerstvé jizvy musíte pečovat

Každé poranění, vyvolává ve vašem těle šokovou situaci, která má za následek to, že se vám místo výskytu začervená. Zpravidla se vám ještě před jizvou vytvoří stroupek a až po jeho samovolném odpadnutí, musíte přiložit ruku k tomu, aby byla vaše jizva minimální.
Jak se v průběhu hojení, postarat o její dokonalý vzhled?

Mazat, mazat a ještě jednou mazat

Krémy, které jsou v současnosti na trhu, tak těch je nespočet. Vhodné jsou ovšem jen některé z nich. Ne každý krém hydratuje pokožku do hloubky, proto se musíte zaměřit na takové, které hodně mastí a současně se starají o její rychlejší regeneraci.
Takové krémy byste měli hledat v lékárně. Nejlépe takové, které jsou určené přímo na jizvy.
Kromě krémů, můžete na vaše postižené místa aplikovat noční náplasti nebo zábaly, které jich pomůžou v průběhu noci v klidu ošetřit.
Vybírat můžete například:
–       měsíček lékařský
–       klasické sádlo (ovšem ne solené, nejlépe koupené v lékárně)
–       framykoin
–       kalciová mast
–       krémy určené přímo na jizvy(počítejte s tím, že se pohybují ve vyšších cenových skupinách, takže si za nich připlatíte)
krém s víčkem

Užitečné tlakové masáže

Pro potřebu zachovat v místě jizvy co nejméně viditelné místo, si budete muset najít několikrát denně čas na to, abyste prováděli tlakové masáže. Čerstvé jizvy se díky nim dokonale prokrví, to značí, že se starší krev okysličí a do místa postižení se nalije nová.
•       Masáž se provádí tak, že si prsty vmáčknete jizvu přibližně na 20 – 30 vteřin a opět ji pustíte, pak znova opakujete. Tento postup je vhodné (pro rychlejší hojení) provádět alespoň 3 krát denně, po dobu tří měsíců.
Platí to i v případě, že máte už starší jizvy a jejich vhled pro vás není ideální. I se starými nedostatky se dá pracovat a navrátit jejich vitalitu tak, že splynou s okolní kůží.
Pokud tedy chcete vyladit vaši krásu (i v případě, že máte na těle nehezké jizvy) k dokonalosti, musíte věnovat čas její péči. A uvidíte, že se po krátkém čase budou vaše jizvy jevit zcela nepatrné nebo o nich budete vědět pouze vy sami.

Posted in Nezařazené