Kam na dovolenou k moři?

Dovolená u moře je nezapomenutelným zážitkem, odpočinkem, ale rovněž i zdraví prospěšným časem, kdy děláte něco pro sebe. Pokud vás napadá, že byste ještě na poslední chvíli zajeli k moři, zde jsou všechna pro a proti, co se různých destinací a zemí týče.

Egypt

Lákají vás hrobky faraonů, a chtěli byste je vidět na živo? Pak můžete vyrazit do Egypta. Dovolená v Egyptě patří k těm levnějším, a to i v případě, že si zvolíte luxusní hotel s All inclusive. Je to skvělý výběr, toužíte-li po odpočinku na hotelové pláži, a prohlídce pyramidy. Jinak tu toho však příliš neuvidíte. Dovolená v Egyptě totiž není zrovna turistickým zážitkem, jelikož mimo hotel se dostane pouze při organizovaném odjezdu k pyramidám. Hotely bývají obehnány zdmi, které jsou tu pro vaši ochranu. Pomineme-li nedávné útoky žraloků, můžete se obávat ještě známé faraonovy pomsty, kterou je průjem. Ten se dá zvládnout pomocí příslušných léků, ale postihne většinu návštěvníků. 

pyramidy v Egyptě

Turecko

Toužíte-li po krásném moři, procházkách po městě, nákupech, ale také výborném jídle, určitě je dobrý nápad vyrazit do Turecka. Kromě zábavy pro dospělé je zde obvykle i úchvatné vyžití pro děti, které si to tu zamilují. Turecko je skvělou dovolenkovou destinací, avšak nezadané ženy by si měly dát pozor. Turečtí muži jsou sice krásní a velmi galantní, dokážou však ženu okouzlit natolik, že si jednoho přiveze domů jako suvenýr. Vzhledem k situaci v jejich zemi totiž často hledají únik, kterým jim české ženy dozajista jsou.

písečná pláž

Itálie

Máte-li strach z létání, ale rádi byste k moři, Itálie je dokonalá. Zvolíte-li jednu z oblíbených destinací Bibione, autem jste tam za jeden den. Kromě moře, a krásných tradičních Italských městeček se můžete těšit na opravdu luxusní jídlo, zajímavou kulturu, a úžasné nákupy, kterých si zde užijete dosyta. Většina lidí při volbě ubytování v Itálii však raději volí Booking, jelikož hotely zde nejsou tak luxusní, jako například v již zmíněném Turecku, a na nějaký All inclusive můžete zapomenout. K čemu by vám však také byl, když se v Itálii nachází tolik luxusních restaurací?