Proč se skákání na trampolíně stalo hitem

Protože vám zvedne náladu – mizerná nálada je v dnešní době častým jevem a důvodů, proč tomu tak je, je celá řada. Nenechte se jí však převálcovat a něco proti tomu podnikejte. Dopřejte si koupel, masáž, dobré a zdravé jídlo a vhodný sport – plavání nebo cyklistiku. A samozřejmě trampolínu, neboť skákání rychle uvolní endorfiny (hormony štěstí).

Trampolína s ochrannou sítí

Ušetříte pohybový aparát – skákání zlepší kondici, posílí imunitu a svalstvo a podílí se na zdravém hubnutí. Proč zdravém? Protože vaše klouby nebudou namáhány tak, jako při běhání nebo zvedání činek. Tento sport vám zajisté doporučí mnozí moudří lékaři i na základě zkušeností z doby, kdy se právě trampolíny výrazně podílely na rekonvalescenci kosmonautů po návratu z delšího pobytu v beztížném stavu na oběžné dráze Země.

Máte ploché nohy? Zdánlivá banalita, ale s velmi neblahým dopadem na držení těla, páteř a mimo jiné i fungování vašich vnitřních orgánů. Zbavit se plochých nohou znamená posilovat svalstvo nožní klenby a kromě chůze naboso venku v přírodě a vhodné obuvi jsou to i trampolíny, které vám dopomohou při skákání naboso k přirozenému tvaru vašich chodidel.

Obvodové pružiny trampolíny

Co když se trampolína rozbije

Každý majitel automobilu ví, že bez náhradních dílů „daleko nedojede“. Vozidlo je složitý mechanismus, který je neustále namáhán mnoha fyzikálními silami, a proto je opotřebování součástek přirozený jev. Trampolínu bychom s trochou nadsázky mohli k automobilu přirovnat. Máte-li vůz v garáži a chodíte se na něj dívat, náhradní díly nepotřebujete, ale bude-li denně v provozu, pak zcela určitě.

Kupujete-li si trampolínu, aby vám zlepšila náladu a upevnila zdraví, na dostupnost náhradních dílů nesmíte zapomenout. Měli byste na to myslet ještě před nákupem a ověřovat, zda vám prodejce i po delší době bude schopen náhradní díly na trampolínu Goodjump zajistit. Může se protrhnout kryt pružin a obvodová ochranná síť, mohou popraskat pružiny či odrazová plocha, může prasknout některá z nosných trubek a kvůli jedné drobné závadě pak nebude nutné kupovat celé nové nářadí.