Osvěžte se v bazénu

I když v našich končinách bylo občas v létě vedro až k zalknutí, situace z posledních let, kdy se v podstatě nepřetržitě držely během července a srpna teploty okolo tropické třicítky je poměrně nová. To vyčerpává nejen různé vodní toky v naší zemi, ale také nás samotné. Velká vedra rozhodně nejsou pro lidský organismus něčím pozitivním, právě naopak. Proto je nutné v takovém období hodně doplňovat tekutiny a často své tělo různými způsoby ochlazovat. Mezi nejefektivnější způsoby rozhodně patří koupel ve studené vodě. Ta by samozřejmě ale měla být, pokud možno co nejčistší. Toho lze docílit pouze ve vlastním bazénu.
vlnky na moři

Žádní mikroby

Pokud bazén vlastníte, moc dobře víte, že udržovat v něm vodu v čistotě dá občas pořádně zabrat, zvláště pak v letních měsících. Na rozdíl od lidí, mikroby a vodní řasy si v takovém počasí doslova libují, díky čemuž se množí raketovým tempem. Abyste tento proces zastavili, budete muset používat různé bazénové doplňky, které dokáží tento druh nepříjemností vyřešit. Nejprve se musíte bavit pomocí síťky různých typů pevných nečistot. Dobré je si pořídit i pískový filtr a součástí vaší výbavy by měl být i speciální vysavač na odstraňování nečistot ze dna, respektive stěn bazénu.
výuka plavání

Chemické látky

Zapomínat byste ale při svém snažení neměli ani na chemické prostředky, které přímo slouží k hubení různých typů mikroorganismů. Mezi ty nejlepší patří chlór. Preparáty s ním mohou mít celou řadu podob. Většina majitelů bazénu preferuje tablety 5v1, které jsou nejen účinné s dávkují se snadněji než prášek, ale rovněž obsahují i další složky, které jsou pro vodu a bazén obecně velice prospěšné. S tímto druhem tablet můžete zapomenout na problémy, které souvisí se špinavou vodou. Zlikvidují veškeré nevítané návštěvníky a vy si pak budete moci užívat koupání bez následků .