Nemovitostí, které můžete využít k ručení za půjčku, je celá řada

Pakliže uvažujete nad hypotékou, musíte uvažovat i nad zárukami, jaké jste schopni za svou půjčku věřiteli poskytnout. Ať už si totiž sjednáte libovolný úvěr, tak se podobným zárukám rozhodně nevyhnete.
Velice časté bývá ručení nemovitostí. Na to narazíte jak v případě, kdy si sjednáte běžnou nebankovní půjčku, tak třeba v situaci, kdy máte zájem o americkou hypotéku. Ovšem i v případě, kdy se budete zajímat o tradiční půjčku v bance, pak můžete nemovitost použít na místo povinné finanční spoluúčasti v případě, kdy nemáte dostatek peněz v hotovosti.

čtyři euro bankovky na červeném pozadí.jpg

Pojďme si tedy povědět něco o tom, jakou nemovitost můžete použít jako záruku.
V první řadě jde vždy o to, jakou má konkrétní zvolená nemovitost hodnotu. Takže v praxi se za svou půjčku můžete zaručit prakticky čímkoli. I kdybyste neměli po ruce jinou nemovitost než zahradní chatku, může vám to stačit. Aktuální tržní hodnota vámi zvolené nemovitosti totiž přímo ovlivňuje to, kolik peněz si oproti takové zástavě můžete půjčit.
Konkrétně můžete získat úvěr až do výše sedmdesáti procent aktuální hodnoty vaší nemovitosti. Takže v případě, kdy máte zájem spíše o menší částku peněz, vám jako záruka může dobře posloužit i menší a méně hodnotná nemovitost v podobě již zmíněné zahradní chaty anebo třeba garáže a podobných menších staveb. Pokud pomýšlíte na milióny, musíte zvolit hodnotnější zástavu, třeba rodinný dům, vilu, velký výrobní areál vaší firmy, a tak podobně.

bankovky na desce notebooku.jpg

Ovšem není pravda, že musíte ručit pouze samostatnými stavbami. Peníze můžete získat i oproti ručení bytem, možná je i hypotéka na družstevní byt http://www.fahd.cz/nebankovni-hypoteka/. Stejně tak je možné využít i pozemek – v případě, že bude mít dostatečnou hodnotu, pak je i on vhodnou zárukou za to, že svou půjčku budete bez potíží splácet.
A kdybyste náhodou neměli opravdu žádnou nemovitost, je zde ještě jedno řešení – musíte ve svém okolí najít ochotného spoluručitele.