Pelíšek pro morče není určen pro jiná zvířátka

Mezi některými nadšenci, co chovají doma spoustu živočišných druhů, panuje názor, že je možné různé druhy hlodavců sdružit do jednoho výběhu. Hlodavec jako hlodavec. To je však naprostý omyl a platí to pochopitelně i pro morčata.
morče na trávě
Jestliže se odhodláte pořídit morčátko, máte v zásadě dvě možnosti, odkud si jej domů přinést. Buď zavítáte do zverimexu, anebo si objednáte zvířátko u některé z chovných stanic. Soukromí chovatelé mívají ke svým mazlíčkům lepší přístup a mohou vám zároveň sdělit i cenné rady, což zvláště ocení především začátečníci. Můžete si zvířata prohlédnout i častěji, a jestliže je chovatel solidní, nebude vám morče předávat někde v autě nebo na chodníku před domem. Zároveň zmapujete situaci, v jakém prostředí jsou morčata odchovávána.
hlava morčete
Mějte také na paměti, že jsou to zvířata nenáročná, ale musíte jim zajistit dostatek kvalitní potravy, výběh, klec, pelíšek pro morčea podestýlku. Měli byste také v rámci preventivních opatření mít zavčasu zajištěného veterinárního specialistu na drobné hlodavce a počítejte s tím, že nebývají nejlevnější.
morče u květiny

Jak velkou klec

Ideální situace nastává v okamžiku, kdy můžete těmto tvorečkům poskytnout venkovní výběh na zahradě, kde mohou spásat trávník. Pokud jste pouze odkázáni na uzavřenou místnost v bytě, dopřejte jim alespoň klec o velikosti jednoho čtverečního metru v půdorysu pro dvě morčata.
Měli byste také zauvažovat nad tím, kdo se o vaše mazlíčky postará v době, kdy odjíždíte na dovolenou, anebo musíte strávit několik dnů či dokonce týdnů mimo domov z nejrůznějších důvodů (služební cesty, pobyt v nemocnici atd.)