Trvalý pobyt ve městě Most

Trvalý pobyt člověk získá narozením, přestěhováním nebo se souhlasem majitele nemovitosti, ve které žijete. Trvalý pobyt mají všichni občané České republiky. Buď v místě bydliště svého, svých rodičů, tedy tam kde vyrůstali nebo blízko práce. Někteří občané se však doposud k trvalému pobytu hlásili na obecním úřadě v daném městě. To však není zrovna dobrá vizitka. Nejde vždy o bezdomovce. Někdy prostě neumožní majitel bytu přihlášení nájemců a ti se pak, pokud nemají jinou možnost, chtě nechtě musejí hlásit na městském úřadu.

řadová budova

V dnešní době internetu však existují společnosti, které poskytují lepší místa trvalých pobytů. Za malý poplatek, od 1188Kč za rok, se můžete i vy stát nájemníky na lukrativní adrese. 123.cz vám zajistí nejen skvělou adresu, ale i přeposílání pošty a zasedací místnost pro jednání s úřady. Vybírat můžete z měst jako Most, Rýmařov, Mladá Boleslav nebo Břeclav. Most je dobrý výběr. Funguje to na principu více nájemníků na jedné adrese.

Trvalý pobyt v Mostě vám hned zajistí lepší podmínky při vyřizování záležitostí v bance, na poště či v jiné instituci. Most leží v ústeckém kraji na řece Bílina. Žije zde bezmála 70000 obyvatel. Název Most vychází z minulosti. Kdysi zde ležela bažinatá močálovitá krajina, přes kterou vedla cesta po mostech. Odtud název Most.

dřevěný můstek

Po změně trvalého pobytu si zaběhnete kolečko papírování a návštěvu institucí:

– Je nutné navštívit obecní úřad s přihlašovacím lístkem a smlouvou k trvalému bydlišti.
– Poté si vyřídíte nový občanský průkaz a uhradíte poplatek za komunální odpad.
– Do 30 dnů po přehlášení oznámíte tuto skutečnost zdravotní pojišťovně a správě sociálního zabezpečení (pouze důchodci a podnikatelé).
– Do osmi dnů úřadu práce.
– Nezapomeňte ani na plechového miláčka a běžte mu vyřídit nové papíry. Nový řidičský průkaz a zápis do registru vozidel vás vyjdou na 100Kč.