Bezpečnost na komunikaci je nesmírně důležitá

V podstatě to platí na všechny účastníky provozu. Jak na chodce, tak na řidiče. Převážně v době podzimních a zimních večerů, kdy je poměrně dost brzy šero a počasí se tváří stále zamračeně, je více, než nutné dbát na svoji vlastní viditelnost. Chodci by nikdy neměli podceňovat výstražných prvků, které umožňují to, že jedoucí řidiči na ně včas zareagují. Řidiči by zase pro změnu neměli podceňovat osvětlení, jelikož bezpečně dojede ten, kdo bude dobře vidět, ale na druhou stranu bude i skvěle viděn.správné osvětlení – poté jsou všichni vidět
Kdo potřebuje vyměnit žárovku a tápe, tak skutečně není nic jednoduššího, než dojet do servisu nebo do nějaké autoopravny a nechat si žárovku vyměnit. Přirozeně je vždy lepší měnit obě dvě najednou, poté totiž intenzita světla bude stejná na obou dvou světlech. Nebo v opačném případě je třeba nahlédnout do servisní knihy či brožurky ohledně používání a zde si vyhledat vhodný typ a další potřebné údaje. Poté se dá zakoupit žárovka třeba na čerpací stanici nebo v obchodním domě.
Jaký typ žárovky potřebujeme?
V podstatě když nebudeme vědět, tak můžeme si poradit ještě jiným způsobem. Když se nám podaří vyndat starou, prasklou žárovku, tak na její patici je označení a podle toho se již dá snadno pořídit vhodný typ.silnice, na které jsou vidět červené čáry jako za rychlým automobilem, kolem jsou domy
Nejčastější žárovky pro přední světlomety:

  • H7 – jedná se o jednovláknové žárovky pro moderní světlomety. Mají oddělená dálková a potkávací světla. Mezi vysokou kvalitu, kterou si lze snadno pořídit se řadí žárovky H7 Osram Lightpark.cz.
  • H4 – ani jednodušší světla nemusí přijít o kvalitní svítivost z dvouvláknových žárovek a mohou být též od výrobce Osram.

Nekvalitní žárovka nám nepomůže

Při nákupu je potřeba věnovat pozornost ještě jiným parametrům, než jen označení na patici. Když si vybereme nekvalitní žárovku, tak nejen, že bude špatně svítit a moc toho neuvidíme, ale dokonce může být příčinou i poškození světlometu. Oprava poté není žádnou levnou záležitostí a již to by mělo vést k tomu, že žárovky bychom měli zásadně kupovat jen od prověřeného výrobce. Předně musí mít homologaci pro provoz na pozemních komunikacích. Pak již můžeme vybírat z bohaté nabídky kvalitních žárovek.