Tablet Lenovo Yoga Book

Je to již rok, co jsem si pořídil nový tablet Lenovo Yoga Book s operačním systémem Android. Mám s ním veskrze dobré zkušenosti. Lze na něm celkem lehce kreslit pěkně vypadající obrázky. I psát rukou pěkně vypadající texty. Co je pak obrovskou výhodou tohoto zařízení, že ho lze snadno udržet v čistotě, je skladné a při běžných úkolech nahradí kvalitní notebook nebo počítač.
čtverečky
Nejvíce se mi na něm líbí klávesnice, které jsem se z prvopočátku bál, protože je velice neortodoxní. V podstatě se jedná o hladkou plochu, která se při zadávání textu sama podsvítí a zobrazí se na ni políčka pro zadávání znaků včetně specificky českých symbolů.
Po roce zkušeností s jeho používáním, mohu zhodnotit, že se tablet hodí především tvůrčím lidem, kteří si rádi berou svou práci i na cesty. Lze na něm psát tiskací písmena, ručně psané básně, malovat ilustrace ke knihám, nebo jen tak pro zábavu. Na tomto multifunkčním přístroji lze vyřizovat i běžnou emailovou korespondenci, zúčastňovat se aktivit na sociálních stránkách. Také poslouchat hudbu a pouštět filmy.
okruhy na tabletu
Co se týče hudby, překvapila mne kvalitní zvuková karta, která dává poznat kouzlo audio nahrávek. A ke sledování filmů je tablet vybaven tak kvalitním displejem, že jsem z něho byl hned napoprvé unešený. Dobře se z něho čtou i e-knihy, i když zážitek ze čtečky digitálních knih je stále příjemnější.
V současné době je na trhu nová verze tohoto tabletu, která má navíc e-ink displej, po kterém se dá kreslit, a který se v případě potřeby promění na plochou klávesnici.
Jsem velice zvědavý, čím mě firma Lenovo překvapí příště. Možná by nebylo špatné, kdyby se dal klasický LCD displej, který slouží jako monitor, přepnout na displej s technologií digitálního papíru.
Ale to je hudba budoucnosti. Tento model mi vyhovuje natolik, že nemám moc potřebu zkoumat, co by se na něm ještě dalo vylepšit. Ale chápu, že všem se líbit nemusí, tudíž pokud budete uvažovat o jeho koupi, přemýšlejte, jestli se pro Vás hodí, nebo ne.