Bio potraviny – mýtus nebo fenomén

Dříve žádné bio, raw, racio nebylo, a jak se lidé měli dobře. Jedli zkrátka to, co zrovna bylo dostupné, a nad ničím z toho neohrnovali nos. Byli mnohem pokornější, než jsme my, a více si vážili věcí, které my dnes bohužel často bereme jako samozřejmost. Je tedy opravdu možné, aby dnes existovala nálepka bio, nebo se jedná jen o marketingový tah?

rajčata na keříku

Kyselé deště

Nejprve je nutné si uvědomit, že celý svět v současnosti trpí kyselými dešti. Zjednodušeně to lze vysvětlit tak, že auty a továrnami vyprodukované plyny se spolu s deštěm vrací zpět na zem, tudíž už jen touto jednou věcí není možné tvrdit, že by na světě existovalo bio ovoce či zelenina, jelikož minimálně v půdě se nějaká ta chemie vždycky najde. Nejde tedy o to, že by byla do půdy navíc daná nechtěná složka přidávána, ale prostě tam je, a v podstatě si za to můžeme sami. Místo starého věčně stavíme nové, místo lidí pomalu, ale jistě pracují roboti apod.

Prodej ovoce a zeleniny

Pokud tedy chcete prodávat své, na zahrádce či ve skleníku vypěstované, kousky, neoznačujte je prosím bio, jelikož bio samo o sobě není možné, jak jsme si vysvětlili v předchozím bodě. Raději připište, že se jedná o kvalitní zboží, pěstované s láskou bez zbytečných chemických postřiků. Věřte, že lidé tak budou mile překvapeni vaším přístupem, a vám se třeba i zvednou zisky. Hlavně prosím vás uvádějte pravdivé informace, a zbytečně si nevymýšlejte, jelikož lží nikoho neoslníte.

Zneužití lidí

Dle mého názoru je tedy bio označení zneužitím nezlatosti lidí, přičemž oni sami si myslí, že si připlácí za něco, co jim pomůže, i když to tak není. Jedná se tak tedy o mýtus převládající mezi lidmi. Nyní je však na čase tuto neznalost prolomit, jelikož přeci každý z nás nemá tak velký rodinný finanční rozpočet, aby mohl peníze rozhazovat do větru.
zeměkoule na listech

Důvěřuj, ale prověřuj

V dnešním článku se tedy potvrdilo jedno pravidlo, jenž znají snad všechny generace – nikdy nevěřte všemu, co vidíte, slyšíte nebo o čem si přečtete. Vždy je důležité přesvědčit se o pravdivosti vámi získaných informací, jelikož pokud někomu skočíte, jak se říká lidově, na špek, tak na to doplatíte jen vy sami, přičemž ne vždy půjde jen o pár desítek korun.