Máte ji doma a můžete ji využít ještě mnohem lépe!

Kávu pijeme takřka všichni alespoň občas. Na trhu seženeme různé druhy kávy, od té kvalitní, kterou si čerstvě necháme umlet, až po kávové rozpustné nápoje, které jsou pro nás kdykoli po ruce, abychom se nabili dostatečnou dávkou rychlé energie.
Káva ale není dobrá jen ke konzumaci, protože má mnoho blahodárných účinků na naši pleť. Podporuje metabolismus a regeneraci kožních buněk, dokáže rozproudit lymfu, zlepšuje elasticitu pleti a spoustu dalších věcí umí.
hvězdička v oku
•        Peeling
To, že je káva přírodní zázrak dokazují nejen velké kosmetické firmy tím, že vyrábí například kávové peelingy. Takové můžete zakoupit prostřednictvím internetu, ale i v drogeriích a parfumeriích. Můžete si takový peeling vytvořit i doma a vyzkoušet hned na vlastní kůži, zda i na vás bude mít všechny blahodárné účinky. Smíchejte dvě lžičky jemně mleté kávy, dvě lžičky třtinového cukru a všechno to smíchejte ve hmotu v rozpuštěném kokosovém oleji. Promasírujte požadované partie a opláchněte vodou.
•        Maska na oči
Kromě výše uvedených pozitiv má kofein antioxidační účinky. Tím pomáhá k obnově buněk, zmírňuje povolené kontury, zmírňuje vrásky a ke všemu ještě působí protizánětlivě. Pokud se vám tedy stane, že máte opuchlé a unavené oči, namočte vatové tampony do vlažné kávy, přiložte na patnáct minut na oči. Po této proceduře oči opláchněte a uvidíte, jaký efekt má taková maska na vaše oči a oční okolí!
brýlatá černovláska
•        Maska na vlasy
Jestliže je vhodné využívat kávu na kůži i oční okolí, jistě vás nepřekvapí, že je káva vhodná i pro péči o vlasy. Hlavně tedy pro tmavé vlasy je určitě káva tím, co dodá zářivý lesk a osvěží vzhled barvy. Silná dávka kávy se po umytí vlasů vetře a nechá se minimálně dvacet minut působit. Ideální je, pokud do vlasů přidáte ještě olivový nebo kokosový olej, med či žloutek, abyste dodaly vlasům ještě více lesku a živin. Pozor na to, že káva hodně barví, tedy opravdu není vhodné takové masky používat na světlé a odbarvované vlasy. Dále vždy dbejte na to, abyste si kávou nezašpinili oblečení či prostory, kde masku aplikujete, a kde se následně pohybujete.