Jak velký sedací vak koupit pro dospělé a jak velký pro děti

Sedací pytle, vaky a polštáře se dokonale přizpůsobí tvaru lidského těla, ať už do nich usedá štíhlý mladík, pětiletá holčička, anebo dáma v letech, trochu při těle. Přizpůsobivost závisí především na jakosti výplně, ale samozřejmě je ovlivněna i velikostí samotného výrobku. Zvolit správné rozměry je tedy rozhodující a dvojnásob to platí v případě, že nakupujete zboží přes e-shop. V tomto směru má výhody kamenná prodejna, resp. místo, kde si můžete jednotlivé výrobky vyzkoušet, někteří lidé to ovšem praktikují tak, že si odzkouší svůj vysněný model a pak jej zakoupí výhodně se slevou přes Internet.potah z ekokůže na sedací vak.jpg

Rozhodující je objem

Většina prodejců uvádí u svých výrobků rozměry, ale nejčastěji se velikost sedacího vaku beanbag.cz posuzuje na základě objemu v litrech.
Do 250 litrů – nejmenší velikosti do 250 litrů jsou určeny speciálně pro menší děti. Mohou posloužit i jako dočasné posezení pro dospělé, např. v obývacím pokoji při návštěvách, nebo při posezení na terase. Některé z nich se prodávají jako pelíšky pro zvířata, které úspěšně zastoupí klasické kulaté a oválné tvary s molitanovou výplní. Pelíšky naplněné kuličkami EPS jsou navíc pro zvířata vhodnější, zvláště pro velké a těžké psí rasy.
300 – 350 litrů – postačí dospělým osobám k posezení a dětem už mohou posloužit jako prostor pro příjemné ležení. Záleží ovšem na tvaru sedáku, který může výrazně ovlivnit samotné pohodlí. Tvar hrušky je vhodný spíše pro sezení, zatímco vak ve tvaru polštáře je ideální do dětského pokoje pro dokonalou relaxaci.
Střední velikost 400 – 450 litrů – nejprodávanější modely, na nichž se pohodlně vyspí nebo zrelaxuje dospělý člověk středního vzrůstu kolem 175 cm. Pokud je délka sedáku minimálně dvojnásobná, než jeho šířka, může sloužit jako dvojkřeslo pro dvě dospělé osoby. Pro starší děti již představuje velmi pohodlné křesílko, které zastoupí i válendu.sedací polštář na trávníku.jpg
Nadměrné velikosti nad 500 litrů jsou speciální výrobky pro pohodlí více dospělých osob a vhodné jsou zvláště pro milenecké páry nebo přátele, kteří spolu rádi sdílí svou intimitu. Po nadměrných velikostech a objemech by se měli ohlížet i lidé, jejichž vzrůst přesahuje 190 cm, anebo osoby s nadváhou či obezitou.