Kdy využít služeb půjčovny dodávek Praha na stěhování

Stěhování považuje většina lidí za zásah do soukromí a náročný proces, jemuž se snaží vyhnout, anebo jej alespoň co nejvíce oddálit. Není to pro ně nic příjemného, ať už tím pověří stěhovací firmu, anebo se pokusí to zvládnout sami. Nejde totiž ani tak o fyzickou práci, tou se brzy uvolní do krve endorfiny a hned máte na svět lepší pohled, jde hlavně o psychický nápor. Je totiž známo, že nejvíce vysiluje a vyčerpává práce a námaha duševní, zvláště je-li spojena se stresem a tlakem.

silnice v mlze

Máte-li v plánu ušetřit za stěhováky a využít vlastních schopností, pak se v několikatýdenním (případně několikaměsíčním) předstihu nejprve pusťte do administrativních kroků, které jsou nejvíce „otravné“, zdržují a komplikují život. Patří sem nahlášení změny adresy, nové doklady, přepis energií, vypovězení a uzavření nájemní smlouvy a také zajištění parkovacího místa pro stěhovací dodávku. Půjčovny dodávek Praha mívají vozy obsazené i na týdny dopředu, raději si dodávku rezervujte včas.

Mezitím v poklidu a postupně, raději pomalu balte věci do krabic tak, aby dva dny před přestěhováním jste již měli vše připraveno a mohli si trochu odpočinout a soustředit se na den D.

Který termín je nejlepší

Stanovit termín stěhování je klíčové pro úspěch celé akce. Pokud si nemůžete vybírat, pak se musíte přizpůsobit, ale většinou lze toto datum ovlivnit a napevno určit z vaší strany.

papírová krabice

Z ročních období je ideální jaro nebo podzim, je to dáno příjemnými denními teplotami. V zimě se musíte neustále oblékat a svlékat, zbytečně se zpotíte nebo naopak prochladnete, je to nepříjemný faktor, který v našem mírném klimatickém pásmu může značně celý proces ztížit. Nehledě na tvorbu náledí a ledovky. Naopak tropické letní teploty vás mohou i ohrozit na životě skrze úžeh či úpal nebo dehydrataci.

Ze dnů v týdnu jsou nejméně vhodné pondělky, pátky a neděle, kdy vzroste provoz na silnicích a lidé bývají více nevrlí a nervózní. Pokud ovšem chcete vsadit na jistotu, zkuste úterý nebo středu a nejlépe přes noc, nebo alespoň velmi pozdě večer či naopak brzy ráno. Čím více klidu, tím lépe pro vás.