Co znamená mít na podlaze koberec

Kompaktní podlahová krytina – když se rozhodujete, jakým způsobem vyřešit podlahu v obývacím pokoji, v dětském pokoji či v ložnici, máte na vybranou v současné době z celé řady možností. Je to však stále jediný typ krytiny, který je souvislý jako jeden kompaktní celek. Když položíte plovoucí podlahu, jsou na ni i přes veškerou snahu vidět spoje, na dlažbě si zas můžete povšimnout různých drobných detailů v rozdílech náklonu dlaždic a jednotlivých spár, dřevěné palubky jsou na tom podobně, stejně tak vinylové desky a podobné kusové materiály.

koberec v bytě

Odolávají pádu předmětů – když už jsme porovnávali koberec s jinými krytinami, musíme podotknout, že si snadno poradí s padajícími těžkými předměty. Když vám kupříkladu upadne na zem těžký hrnec v kuchyni, nebo třeba tříkilové kladivo, kde je dlažba, obvykle to odnese některá z dlaždic, případně její glazura. Vryp se objeví i v palubkách, v plovoucí podlaze u ve vinylu, ale na koberci se nestane vůbec nic.

detail koberců

Balzám pro citlivé receptory – když se něco měkkého a teplého dotýká našich chodidel, je to doslova balzám. Reflexní terapie je proto jednou z nejoblíbenějších masérských technik, a někteří lidé uvítají i doteky na chodidlech, jakožto projev intimního sdílení s partnerem. Koberec je pro chodidla ideální povrch pro pohodu a relaxaci, totéž nelze tvrdit o dlažbě, dřevu, vinylu ani laminátu.

Snadné čištění – koberce se stále dobře prodávají i přesto, že je jim vytýkána nesnadná údržba a to, že je na nich vidět každý flek. To není až tak docela pravda, s trochou šikovnosti udržíte koberec v čistotě poměrně snadno, stačí využít některých triků pro čištění skvrn a pravidelného strojního čištění koberců Praha výkonným mechanismem, např. systémem Rotovac. Ten si poradí i s velmi problematickými skvrnami a usazenou špínou, která zůstává v hlubších vrstvách tkaniny po běžném odsávání.