Stravujeme se zdravě

Stravování, které je především dobře vyvážené, je jednou složkou zdravého životního stylu. Keto dieta, naučila již mnohé konzumenty, jak se mají starat dobře o své tělo, aby samo začalo fungovat efektivně. To značí, jak má spalovat své tukové zásoby, které rozhodně nikomu nesvědčí. Je zajímavé, jak málo totiž stačí k tomu, jak lze zhubnout snadno a rychle. Stačí zvýšit příjem bílkovin a snížit co nejméně přísun sacharidů.

vysoká hmotnost

Odbourat tuk je celkem důležité

Řeč není o viditelných tukových polštářích, které trápí nejednu ženu. Daleko horší je totiž ten, který se usazuje ne pod kůží, ale je skrytý v břišním prostoru mezi orgány. Říká se mu díky tomuto usídlení útrobní tuk neboli odborně viscerální. Ten bohužel je hlavním viníkem vzniku civilizačních onemocnění, která nás sužují. Podporuje zánětlivé procesy v těle, podílí se na vzniku cukrovky a růstu jejích dalších stádií. Narušuje především u žen hormonální rovnováhu. Dělá daleko více neplechy, a když se nad tím tak zamyslíme, tak kdo by ve skutečnosti stál o jeho přítomnost. Naštěstí právě keto dieta si s ním umí poradit, otázkou je spíše, zdali mi jí dáme dostatečný prostor a šanci, aby to mohla udělat.

cukrovinky

Ketóza je to, co potřebujeme

Během této diety dochází ke stavu, který se nazývá ketóza. V podstatě je to přesně to, co potřebujeme. Tělo totiž začíná spotřebovávat vlastní tuky, k tomu, aby získalo dostatečné množství energie. Tím se začnou vytrácet z našich útrob a my pomalu vítězíme nad nadváhou či obezitou jakéhokoliv stupně. Díky této proměně rozhodně strádat nebudeme, naopak se budeme cítit daleko lépe. Dokonce nám nebude chybět ani fyzická síla na případné další aktivity. Jen je potřeba se zpočátku soustředit na správně sestavený jídelníček z proteinových jídel připravovaných přesně podle potřeby jedince. A dokonce si tak lze i zdravě zamlsat, protože základ stravy je sestavený na míru podle správných nutričních hodnot.