Efektivní logistika ve skladu

Každá firma, která má sklad potřebuje mít dobře vyřešenou logistiku, aby pohyb se zbožím probíhal efektivně. Velký vliv na tom mají klasické samolepicí etikety.

Efektivní logistika ve skladu

Manipulace se zbožím

V mnoha firmách se nevyhneme tomu mít svůj vlastní sklad, kdy nejčastější proces bývá takový, že nejprve přijde do firmy materiál, který se musí uskladnit a dle potřeby doplňovat do výrobních částí. Jakmile je zboží hotové, tak se zase putuje do skladu. Dalším krokem je většinou naložení na kamion, protože to je nejčastěji používaný prostředek pro přepravu zboží v naší zemi. Když produkty jenom koupíme a za dražší cenu prodáme, tak je vynechaná část výroby.

vysokozdvižný vozík

To však vůbec neznamená, že můžeme mít ve skladu nepořádek. Jde tu totiž také o rychlost, protože nemůžeme hledá půl směny nějakou krabici mezi spoustu jiných. Takže vše musí mít svůj řád a pravidla, aby bylo vše pěkně k nalezení. Efektivním způsobem skladování je mít krabice na paletách, s kterými se dá snadno manipulovat díky vysokozdvižným vozíkům. Ty jsou velmi důležité, protože naložit kamion vozíkem nebo ručně je velký časový rozdíl.

Lepící etiketa

Zboží je ve skladu klidně obrovské množství, takže musíme mít patřičnou evidenci o každém kusu. Zapisovat všechno ručně by bylo opravdu hodně náročné, a proto využíváme moderních technologií. Máme tedy určitý systém, kde vše evidujeme, přičemž nejčastěji se zapisuje název, číslo, hmotnost, počet kusů a tak dále. Systém je spojený se čtečkami, kam můžou skladníci dostávat úkoly, aby třeba věděli, jaké zboží a v jaké množství nachystat na export a potom jej naložit do kamionu.

tiskárna etiket

Aby mohl zaměstnanec danou položku potvrdit, tak se načte čárový kód a je to vyřízené. K jeho umístění na krabici je výhodné použít samolepicí etiketu, protože na ni natiskneme vše potřebné včetně čárového kódu a nalepíme například na krabici. Kromě klasického tisku můžeme zakoupit termo etikety, přičemž cena za tisk je potom mnohem nižší. Takže můžeme tisknout spoustu etiket a ve finále nás to nevyjde zbytečně draho.