Úsměv, prosím…

Úsměv je bezesporu součástí prvního domu spolu s upraveným zevnějškem, kultivovaným projevem. Bílý a zářivý úsměv je nejen reputací v péči o sebe sama, ale je i naší chloubou. Správná a důsledná péče by měla být samozřejmostí. Značným svízelem pro mnohé bývá zažloutnutí zubů. Avšak krásné zuby lze mít za pomoci pravidelné péče, důslednosti, vytrvalosti i z pohodlí domova. Jak mít zářivý bílý chrup, aniž by došlo k poškození a k újmu než k užitku?

veselý zoubek
Krok za krokem k zářivému úsměvu…

  1. Zubní kartáček– výběr vhodného kartáčku je zásadní věcí, v opačném případě, byť při pečlivém a pravidelném čištění chrupu bez dosažení efektu, potenciálně s negativním účinkem, adekvátní kartáček pro Váš chrup konzultujte se svým dentistou.

dentální kartáčky

  1. Mezizubní kartáček, zubní nit– je důležité nejen, aby byly součástí Vaší dentální výbavy, ale zejména, aby došlo k jejich využitelnosti, díky jak mezizubnímu kartáčku a zubní niti se zbavíte veškerých nečistot v mezizubních prostorech, v místech, která jsou těžko dostupná pro běžný zubní kartáček, používáním a pravidelnou péčí v podobě čištění mezizubních prostor předcházíte i vzniku zubního kamene, který v opačném případě zanedbání může vést ke vzniku i paradentózy. Účelnost použití a čištění není zde jen na základě estetického pohledu, ale též ze zdravotního důvodu.

  1. Konzumace potravin– jsou potraviny, které mají pozitivní vliv nejen na kvalitu chrupu, ale podílí se účinně na zářivějším úsměvu, ideální v tomto směru jsou především jablka a jahody, bývají považovány za přírodní pomocníky v bělení chrupu – díky obsahu kyseliny jablečné, která má příznačný vliv na odstranění skvrn ze zubů, mrkev – nejen že obsahuje důležitý vitamín A, který má přínosný vliv na zubní sklovinu, ale rovněž odstraňuje nejen zbytky z jídla a taktéž bakterie v dutině ústní, konzumace zeleného čaje – čaj v sobě ukrývá taniny, které slouží jako prevence před vznikem skvrn a neumožňuje bakteriím přilnout k pvrchu chrupu, jedná se zároveň o zábranu proti nepříjemnému dechu z úst.

úsměv blondýny

Upozornění…

Důležité je – vyhnout se nejen časté konzumaci sladkostí a přijmu cukru, ale razantně eliminovat pití sladkých limonád či colu. Neopomenout, že rovněž nadměrný přísun tropického ovoce není pro zubní sklovinu vhodný. Sice toto ovoce je bohaté na vitamín C, ale díky kyselosti je hrozbou pro zuby.