Železniční systém


Železnice je propracovaný systém dopravy, kdy po jedné koleji za den projede klidně mnoho lokomotiv, které musíme sledovat a správně je řídit.

Železniční systém

Řízení dopravy

Železniční doprava je v dnešní době opravdu rozvinutá a díky ní jsme mnohem dále a můžeme přepravovat spoustu lidí i nákladu na dlouhé vzdálenosti za přijatelnou cenu. Koleje jsou mnohdy velmi používané, protože po nich za den jezdí nepřetržitě spousta lokomotiv, které ale musejí jezdit plynule a nikdy se rozhodně nesmí potkat na stejné koleji.

dieselová lokomotiva

A proto je železniční systém opravdu propracovaný a má řadu signalizačních prvků, aby byl zajištěn klidně nepřetržitý provoz, kde jednotlivé vlaky jezdí postupně přesně tam, kam potřebují a hezky se míjí. Kromě jejich řízení potřebujeme i dokonalý přehled o tom, kde se nachází, a proto tu máme sledování železničních vozidel, které funguje díky přesné lokalizaci GPS. A proto máte o všech lokomotivách dokonalý přehled, kdy se můžete klidně dívat zpětně, kde všude vozidlo jezdilo. To je pro monitoring opravdu důležité a bez sledování se neobejdeme.

Ukazatel důležitých informací

Kromě sledování je RCM systém známý svým dokonalým přehledem, který nám zobrazuje všemožné velmi užitečné informace, který ocení každý řidič i majitel daného vozidla, přičemž kromě železničních vozidel se zaměřuje i na spoustu jiných. Jedním z hlavních bodů je měření spotřeby za pomocí speciální sondy, která stav paliva přizpůsobuje i při mírném naklonění. Vzhledem k velké spotřebě nafty dieselové lokomotivy se opravdu hodí mít přehled o spotřebě, protože tak můžeme ušetřit mnoho financí, které jdou využít mnohem efektivněji. Nesmí chybět ani informace jako otáčky, servis, teplota, stav baterie a podobně, které slouží k správnému fungování stoje.

železniční stanice

Některé stroje zobrazování takových hodnot nemají úplně dobře vyřešené, a proto Vám tento systém výrazně usnadní život. Rozhodně to platí i u samotného vlastníka vozidla, protože ten si může nastavit upozornění na různý servis a podobně, což ošetřuje administrativu.