Krásná i po padesátce

Změny v období menopauzy naší pleti na vzhledu nepřidají. Pokožka ztrácí pevnost, začíná ochabovat následkem úbytku tvorby kolagenu a kyseliny hyaluronové. Mění se struktura kůže, její vrchní vrstva dehydratací slábne a hrubne. Sušší a křehčí pleť je citlivější, méně pružná, náchylná k tvorbě vrásek. Se ztrátou hutnosti je pokožka matnější, vypadá mdle a povadle.
květiny u krému
Na procesu stárnutí se podílejí genetické faktory, ale vliv má také životní prostředí, sluneční záření, kouření, stres nebo nesprávná výživa. S přibývajícími léty je třeba pleti věnovat větší pozornost a pravidelně se o ni starat.  Začneme-li včas pečovat o svůj vzhled, podaří se nám výrazně zpomalit rychlost stárnutí.
Nejdůležitější kroky v péči o pleť v menopauze:
·         čištění
·         hydratace a výživa
·         ochrana před UV zářením
K dobré kondici přispějí také pitný režim, dostatek spánku i relaxace a vyvážená strava plná antioxidantů a vitaminů a bohatá na nenasycené mastné kyseliny. V období menopauzy je třeba volit hydratační a výživné zpevňující krémy, které zralou pleť revitalizují. Regenerační anti-age přípravky účinně redukují vrásky a zpevní kontury obličeje. Od jara do podzimu je také důležité používat kosmetiku s UV faktorem.
Dnes je už běžné podrobit se některé z řady invazivních či neinvazivních dermatologických technik. Estetická chirurgie nabízí širokou škálu rejuvenačních zákroků jako je facelifting či niťový lifting nebo laserové zpevnění pleti. K omlazení pokožky lze použít aplikace vlastní plazmy, kolagenu či botulotoxinu nebo dermatologické výplně kyselinou hyaluronovou, případně vlastním tukem.
ženské oko
S omlazenou tváří začnete vnímat život pozitivněji, budete se cítit přitažlivější a sebevědomější. Je jen třeba začít včas. Začíná boj s časem, který je třeba zahájit co nejdříve. Pro navrácení sebedůvěry, pro zlepšení kvality vašeho života.